Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım

Günlük işlerimizde üzerimizde nakit bulundurma derdi olmadan imdadımıza yetişen Kredi kartlarımız tüm alışverişlerimizde her satın almamızda Hızır gibi imdadımıza yetişir.

28-02-2017 08:59

Haberler »


Satın aldığımız ürün veya hizmetlerde bankaların bizlere sunmuş olduğu ödeme kolaylıklarına göre aldığımız ürün veya hizmeti taksitlendirme yapabilmemizi elektronik ortam üzerinde güvenli bir şekilde sağlar.

Kredi Kartları ne kadar güvenlidir?

Kredi kartlarımız Bankalarımız tarafından sadece bizlere özel çeşitli şifreleme algoritmaları ile kişisel bilgilerimizi saklamakta ve bu bilgileri de yüksek güvenlik önlemleri ile korunmaktalar. Teknolojinin gelişmesini kötü niyetli olarak takip eden dolandırıcılar ise sürekli olarak bankaların güvenlik ve kart açıklarını sizlerin kişisel bilgilerinizi elde edebilmenin yollarını aramaktadırlar. Bu sebeple sadece sizlere özel olan vatandaşlık numarası, anne kızlık soyadı, doğum tarihi, kart şifresi gibi bilgileri banka personeli dahil olmak üzere hiç bir yerde paylaşmamak ve bir yerlere not almamak yapılacak en doğru hareketlerden biri olacaktır.

Kredi Kartım çalındı ne yapmalıyım?

Her şeyin yolunda gittiği sıradan bir günde cüzdanınızı ya da kredi kartınızı kaybettiğinizi fark ettiğiniz anda birden gününüz berbat olur. Kredi kartım çalındı ne yapmalıyım? Diye bir anda kara kara düşünmeye başlarsınız. Yapmanız gereken ilk şeylerin başında derhal Kredi kartınızı aldığınız bankanın müşteri hizmetlerine telefon açarak sesli yanıt sisteminde kayıp çalıntı bildirimi adımlarını takip etmelisiniz. Çağrınızı yanıtlayan müşteri hizmetleri yetkilisine biliyorsanız kartınızın numarasını ya da kendi vatandaşlık numaranızı söylemeniz ve kartınızı kaybolduğunu ve acilen kullanıma kapatılmasını talep etmeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra oluşabilecek aksaklıkları önlemek adına görüşmüş olduğunuz müşteri hizmetleri yetkilisinin adını ve görüşme saatinizi, daha sonra size gelecek kart ekstresini kontrol etmek adına hatırlıyorsanız kartınızı en son kullandığınız yeri ve saati ve kartınızı kaybettiğiniz tarihi de bir yerlere not almanız yerinde bir adım olacaktır.
 

Etiketler : Kredi - Kartım - Çalındı - Ne - Yapmalıyım -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1